STITEK_ZAVOLAME


Články, rozhlasové a TV pořady s MUDr. Zuzanou Kulíkovou

ZDARMA služby za desítky tisíc Získejte certifikát

Články, rozhlasové a TV pořady s MUDr. Zuzanou Kulíkovou

„Kůže očního okolí je velmi specifická. Je mimořádně tenká, neobsahuje mazové a potní žlázy, a proto je sušší a náchylnější k dehydrataci. Je velmi citlivá vůči vlivům zevního i vnitřního prostředí, jako jsou únava, nemoc a vyčerpání,“ říká doktorka Kulíková a kolegyně z LaserPlastic MUDr. Eva Dřevínková dodává: „V případě výrazněji pokleslých víček a váčků pod očima je plastická operace nejefektivnější řešení.”

Více si přečtěte v článku s názvem Vraťte očím jiskru – k přečtení zde>>


Zkroťte vodní živelMořská voda obsahuje látky, které prospívají kůži. Třeba chlorid sodný, sírany, uhličitany a další soli a minerály. Mořské klima má navíc pozitivní vliv na imunitu a působí velmi dobře i na psychiku. I to se v péči o zevnějšek počítá," vysvětluje MUDr. Zuzana Kulíková. Pozor si ale musíte dávat na sluníčko a taky, když voda kvete. Více v článku Zkroťte vodní živel


MUDr. Faltová a Kulíková na kongresu na Bali IMCAS Asia 2017MUDr. Faltová a MUDr. Kulíková na kongresu na Bali IMCAS Asia 2017 se zaměřením na na plastickou chirurgii a estetickou dermatologii. Brzy vám přineseme čerstvé informace o tom, co zajímavého se aktuálně děje ve světě zdraví a krásy a s jakými tématy naše kolegyně samy přispěly.


Uctívání bohyní dneškaDen matek je ideální příležitost, jak děkovat svým maminkám a připomenout jim, jak moc je máme rádi. A můžeme jim svátku přinést i nějaký dárek - jaký, to se můžete inspirovat v článku, do kterého přispěla i MUDr. Zuzana Kulíková. Jedním z dárků totiž může být příjemná zkrášlovací procedura přístrojem Ultraformer III.

Přečtěte si celý článek s názvem Uctívání bohyní dneška - k zhlédnutí zde >> 


Sexy muži nahoře bezHolohlavých mužů každého věku stále přibývá. Někdo tím přiznává ústup vlastní kštice, druhý jde dohola, i když vlasy má. Je to módní trend? Jak se na to dívají muži a řeší vůbec své vlasy? Všechny odpovědi se dozvíte v článku „Sexy muži nahoře bez“ z časopisu Instinkt. Dermatoložka naší kliniky, MUDr. Zuzana Kulíková, v něm navíc prozradí, co je příčinou plešatění.

Celý článek s názvem Sexy muži nahoře bez ke stažení zde>>


Dubnová kondicePřečtěte si, jak bojovat proti rozšířeným pórům v dubnové Kondici. S nejdůležitějším krokem číslo 1 - cílenou péčí, vám poradí Zuzana Kulíková, dermatoložka kliniky LaserPlastic.

Článek z portálu Kondice.cz si můžete přečíst zde>>


Jak se zbavit nepěkné jizvyJde se úplně zbavit nepěkné jizvy? Odpověď najdete v článku, který vyšel v deníku Metro. Tématu odstraňování jizev se v něm věnuje korektivní dermatoložka naší kliniky MUDr. Zuzana Kulíková.

  • Celý článek "Zbavit se nepěkné jizvy? Jde to, ale určitě ne úplně" si přečtěte zde>>

Festival ledových sochMUDr. Zuzana Kulíková se společně s tváří kliniky LaserPlastic Pavlínou Dankovou stala kmotrou ledových soch, které na Festivalu ledových soch ztvárnili umělci do podoby večerníčkových postav. Festival se konal 6.-7. února 2016 v pražské Galerii Harfa a doktorka Kulíková s Pavlínou Dankovou šly za kmotry ledové soše Krtečka, kterou postavil Ali Sunarrto, původem z exotické Jávy. Jeho socha se nakonec umístila na 3. místě v hodnocení diváků.

Podívejte se na fotky a video přímo z festivalu, kde se kromě stavění ledových soch pořádala i řada soutěží a hudebních vystoupení:


Zkrášlující hydratacePřečtěte si, která metoda estetické dermatologie může poskytnout pleti maximální hydrataci. Přesně na takovou otázku odpověděla doktorka Zuzana Kulíková v březnovém vydání časopisu Zdraví.

Celý článek s názvem Zkrášlující hydratace i s příspěvkem MUDr. Kulíkové si stáhněte zde>>


MUDr. Kulíková v Blesku pro ženyVíte, co potřebuje vaše pleť? Abyste si byla jistější, přečtěte si nový, stejnojmenný článek z magazínu Blesk pro ženy. Dozvíte se i názor MUDr. Zuzany Kulíkové, dermatoložky kliniky LaserPlastic. Poradí vám, jak v létě ozdravit namáhanou pleť, nebo kdy a proč navštívit dermatologa. Doktorka Kulíková navíc prozradí, jak se sama po létě stará o svou pleť.


Jak se postarat o pleť v létě a jak zamezit tvorbě nehezkých hnědých skvrneK?Přečtěte si článek o pihách a znaménkách v časopisu Moje zdraví. MUDr. Zuzana Kulíková v něm radí, jak se starat o pokožku v létě, jak zabránit vyskákání nehezkých flíčků na pleti a jak pokožce dát v horkých letních dnech to nejlepší.

Celý článek si můžete přečíst zde >> (externí odkaz) 


Vyrážka, skvrnky, červenání. Co dělat, když pleť reaguje na sluncePřečtěte si, co dělat, když pleť reaguje na slunce. MUDr. Zuzana Kulíková vám poradí v novém článku, který vyšel na portále OnaDnes.cz. Zaměří se na pupínky, vyrážku, spálení, skvrnky neboli hyperpigmentaci i unavenou pleť.

Celý článek si přečtěte zde>>


MUDr. Zuzana Kulíková v Sama doma na ČT1Doktorka Kulíková byla 7.5. 2015 hostem pořadu České televize Sama Doma. Podívejte se na její příspěvek a zjistěte, s jakými nejčastějšími nemocemi z povolání se setkává doktorka Kulíková na klinice LaserPlastic, a jak se dá léčit (nebo zda vůbec) kontaktní alergický ekzém.


Jak pečovat v zimě o pleť?V článku Jak pečovat v zimě o pleť, který vyšel v časopisu Dáma, radí MUDr. Zuzana Kulíková, na co bychom se měli zaměřit při volbě pleťového krému a prozrazuje také, jaký krém používá ona sama.

Přečtěte si celý článek a zjistíte také, jaká je nejlepší vzpruha pro vaše oči, nebo nápad pro rychlý wellness pro vaše rty. Článek si stáhněte ve wordu zde>>


Pleťové sérumVíte, co je pleťové sérum a jak ho používat? Ne? Pak si to přečtěte v novém čísle časopisu L'amour. V něm doktorka Zuzana Kulíková vysvětluje, jak a kdy sérum nanášet a s jakými dalšími přípravky ho používat. Pleťové sérum je totiž účinnější než běžné krémy a zbaví vás celé řady nedokonalostí.

Celý článek s názvem Jak používat pleťové sérum si stáhněte zde>>


Nové možnosti rejuvenace v korektivní dermatologiiPřinášíme vám "Okénko estetické dermatologie", do kterého přispěla MUDr. Zuzana Kulíková. Tentokrát se věnovala novým možnostem rejuvenace v korektivní dermatologii. Z konkrétního a propracovaného článku se tedy například dozvíte, co má nejvýznamnější vliv na stárnutí a tvorbu hlubokých vrásek, co přesně je cílem rejuvenace, nebo si budete moci přečíst dopodrobna o různých metodách jako chemický peeling, mezoterapie, laserové ošetření apod.

Celý článek Nové možnosti rejuvenace v korektivní dermatologii ke stažení zde>>


Velké póry: Vyretušujte je ve třech krocíchMUDr. Zuzana Kulíková přispěla do nového článku v magazínu Kondice s názvem Velké póry: Vyretušujte je ve třech krocích. Vysvětluje v něm, jak vznikají tzv. černé tečky a jaké metody estetické dermatologie fungují při ošetřování pleti lépe, než běžná kosmetika. Chemický peeling, diamantová dermabraze nebo frakční CO2 laser - zjistěte, co obnáší tyto zákroky.

Celý článek Velké póry: Vyretušujte je ve třech krocích ke stažení zde>>


Laser umí chloupky zničit na dobro"Po opakovaném ošetření laserem dochází k trvalé redukci ochlupení," vysvětluje dermatoložka kliniky LaserPlastik MUDr. Zuzana Kulíková. A dále uvádí, jak dlouho zákrok trvá, kolikrát se musí opakovat, nebo jaké partie si nechávají nejčastěji depilovat ženy, a jaké muži. To vše se dočtete v článcích z regionálního vydání idnes.cz.

  • Článek "Laser umí chloupky zničit na dobro" z Olomouckého vydání iDNES 10/3/2014 zde>>
  • Článek "Laser umí chloupky zničit na dobro" z Hradeckého vydání iDNES 21/2/2014 zde>>

Piha je neškodná, ale znaménko neVíte, jaký je rozdíl mezi pihou a znaménkem? Jak se preventivně chránit proti vzniku nebezpečného melanomu, nebo jakým způsobem se pihy a znaménka odstraňují, a kdo o tom rozhoduje? Odpovědi se dočtete v článku "Piha je neškodná, ale znaménko ne, " do kterého přispěla MUDr. Zuzana Kulíková.

Celý článek "Piha je neškodná, ale znaménko neke stažení zde>>


Intolerance a projevy na kůžiMUDr. Zuzana Kulíková byla 19. února hostem pořadu Sama Doma. Tentokrát se věnovala tématu "Intolerance a projevy na kůži", čili jak kůže reaguje na stres, nemoci, některé potraviny, a další podněty. Zvláštní pozornost paní doktorka věnovala také atopickému ekzému.

Celý rozhovor v pořadu Sama Doma můžete zhlédnout zde>>


Nervy a pleťSuchá a citlivá pleť, padání vlasů, nadmíra pupínků. Příčinou těchto obtíží bývá ve velké míře stres. Tomu se ale nedokážeme zcela vyhnout, a proto jsme se raději zaměřili na zaručené antistresové techniky pro vaši pleť. V článku z magazínu kondice radí MUDr. Zuzana Kulíková.

Celý článek Nervy a pleť ke stažení zde>>


Jak mít krásné nohyJak mít krásné nohy vám ve stejnojmenném článku prozradí dermatoložka kliniky LaserPlastic MUDr. Zuzana Kulíková. Přečtěte si tedy článek z časopisu InStyle, ve kterém  se dozvíte konkrétní typy pro krásná stehna, ale i zadeček rozdělené podle věku.

Celý článek Jak mít krásné nohy ke stažení zde>>


Článek probudíme kolagen MUDr. Zuzany KulíkovéV dnešní době hraje vzhled důležitou roli. A to i při hledání zaměstnání. MUDr. Zuzana Kulíková proto v článku "Probudíme kolagen", vydaném v Týdeníku Květy radí, jaké možnosti vám v tomto směru nabízí plastická chirurgie.

Celý článek "S vlčáky v zádech", ve kterém najdete i rozhovor s názvem Probudíme kolagen, ke stažení zde>>


Chraňte pleť proti chladuChraňte pleť proti chladu, to je název nového článku magazínu Kondice, ve kterém MUDr. Zuzana Kulíková vysvětluje vlivy extrémních zimních teplot. Informujte se, co se děje s vaší pletí v zimě, a jak si vytvořit vhodnou bariéru. Nechcete přeci, aby se vám na tváři objevily vrásky, šupinky a nevzhledné skvrny.

Celý článek Chraňte pleť proti chladu ke stažení zde>>


 Zpevněte své těloVraťte formu svalům, vyzkoušejte chytré přístroje pro tvarování postavy a vyhlaďte pokožku. Jak na to se dozvíte v článku Zpevněte své tělo! ve kterém korektivní dermatoložka MUDr. Zuzana Kulíková radí, jaké je nejlepší ošetření do plavek.

Celý článek Zpevněte své tělo ke stažení zde>>


MUDr. Kulíková hostem pořadu Sama doma

Co byste měli dělat se svou pletí po létě a jaké projevy kůže je vhodné sledovat? To vám prozradí MUDr. Zuzana Kulíková, která byla dne 18.9.2012 hostem pořadu České televize Sama doma. Dozvíte se, jak pečovat o vysušenou pleť a u jakého typu nežádoucí pigmentace je radno navštívit dermatologa.

Podívejte se na celý rozhovor na téma Pleť po létě zde.


/aknePřečtěte si poutavý článek o botulotoxinu, jako jednom z nejúčinnějších jedů světa, který se používá ke kosmetickému vyhlazení vrásek. MUDr. Marta Moidlová a MUDr. Zuzana Kulíková čtenářům poskytly mnoho užitečných rad i varování v oblasti estetické dermatologie.

Celý článek „Krása jako droga? Trochu…“ ke stažení zde>>.


/akneRadiofrekvenční terapie je jedinečným řešením jak efektivně vyhladit pleť. Rádi byste i vy vyzkoušeli tuto metodu? Zaposlouchejte se do rozhovoru s MUDr. Zuzanou Kulíkovou, která byla dne 23.1.2012 hostem pořadu Sama doma. V pořadu divačky seznámila právě s radiofrekvenční terapií a jejími výhodami.

Podívejte se na celý rozhovor s MUDr. Zuzanou Kulíkovou zde >>.


/akneMUDr. Zuzana Kulíková byla dne 21.11. 2011 hostem pořadu Je jaká je na Českém rozhlase. Posluchačům nabídla množství rad týkajících se dermatologie. Také se rozhovořila o zákroku zvaném Radiofrekvence a jeho výhodách. Věděli jste, že můžete za pouhých 30 minut odstranit i hlubší vrásky?

Poslechněte si rozhovor s MUDr. Zuzanou Kulíkovou zde>>.


/akneHledáte řešení, jak na vrásčitou pleť? My ho pro vás máme. Tím správným řešením je lifting. Přečtěte si článek Face lift je třeba správně načasovat, v němž MUDr. Zuzana Kulíková prozradila tajemství, jak zpevnit kontury obličeje a efektivně tak vypnout pleť.

Celý článek "Face lift je třeba správně načasovat" ke stažení zde>>