Platnéřská 89/11, Praha 1

Plastika prsou, zvětšení poprsí pomocí prsních implantátů – Augmentace

Co je Augmentace?

Augmentace znamená zvětšení poprsí pomocí implantátů. Prsa jsou důležitou součástí každého ženského těla. Díky augmentaci si může každá žena zvednout sebevědomí, i kdyby šlo jen o takovou zdánlivou maličkost, kterou je každodenní problém s oblékáním a úpravou přijatelného výstřihu. Jednoduchá cesta, jak získat plnější poprsí je operace prsou (augmentace – zvětšení poprsí).

Svůj implantát byste si měla vybrat po pečlivém uvážení a po poradě s odborníkem. Musí se přihlédnout k celkové stavbě těla a k možnostem kůže – její elasticitě.

Jaké jsou typy implantátů?

  • Kulaté: ukládají se pod žlázu i pod sval.

  • Anatomické: ukládají se částečně pod sval či pod žlázu.

  • Asymetrické: pro každé prso je jiný implantát "pravý a levý". Ukládají se pod žlázu.

Velikosti implantátů

Velikosti prsních implantátů jsou uváděny v mililitrech. Při výběru velikosti prsního implantátu záleží na celkové stavbě, výšce, šířce hrudníku, kvalitě kůže a rovněž přání klienta. Nejčastěji používané velikosti u nás jsou 200–300 ml. (Vyrábějí se prsní implantáty od cca 100 ml do 1000 ml.)

Jak probíhá zvětšení poprsí?

Operace se provádí v celkovém znecitlivění. Je nutná jednodenní hospitalizace. Implantát se do prsu vkládá ze tří přístupů (podle přání pacienta v závislosti na poradě s odborníkem):

  • z řezu kolem dvorce na rozhraní světlé a pigmentované kůže

  • z řezu v podprsní rýze

  • z řezu v podpaží

Po operaci pacient nosí 6 týdnů speciální elastickou podprsenku, která napomáhá prsy dotvarovat. Týden po operaci je možné vykonávat sedavé zaměstnání, plná fyzická zátěž je možná po měsíci.

Užívají se mnoho let vyzkoušené a ve studiích ověřené implantáty. Nikdy nebylo prokázáno zvýšené riziko výskytu nádorového ani jiného onemocnění v souvislosti s jejich použitím.

Ceník zákroku

Reference

Fotogalerie

Videogalerie

Augmentace, zvětšení prsou

Augmentace prsou

Zavřít

Média - vyšlo o nás

Bujný dekolt

Zvětšení poprsí: Bujný dekolt - článek uveřejněný v časopise KATKA 43/2009 - na nejčastější dotazy odpovídá MUDr. Jiří Borský, Ph.D.

Celý článek "Zvětšení poprsí: Bujný dekolt" ke stažení zde >> 

Ňadra, věc žhavá!

Přečtěte si článek Ňadra, věc žhavá!, ve kterém se dozvíte spoustu věcí o ženském poprsí a jeho velikosti. Pomůžou vám bylinky v pilulkách či zázračné gely ke zvětšení prsou? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky kolem velikosti prsou zodpověděl Doc. MUDr. Andrej Sukop, Ph. D.

Celý článek Ňadra, věc žhavá ke stažení zde >>

Prsa z vlastního tuku

Mudr. Eva Dřevínková, která patří mezi špičky ve svém oboru, hovoří o problematice rakoviny i zvětšení prsou.

Celý článek k přečtení zde

"Prsologie"

Článek "Prsologie" publikovaný v časopise Maxim, řeší problém velikosti prsou. Plastický chirurg doc. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D., který se na modelování prsou specializuje, mluví o zásadních změnách v ženském životě, které poznamenají krásu prsou. Ale i o optimálních velikostech ženských prs.

Celý článek "Prsologie" ke stažení zde

Hostem Radiožurnálu Doc. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D.

Kauza s nekvalitními silikonovými implantáty se dotkla řady žen. Nejen proto byl v pondělí hostem Radiožurnálu Doc. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D. Plastický chirurg mluvil mimo jiné i o reakci lidského organismu na implantáty.

Poslechněte si celý rozhovor zde >>.

Krásná prsa? Žádný problém!

Krásná prsa? Žádný problém! - článek uveřejněný v časopise STYLE 11/2008 - článek komentuje primářka MUDr. Marta Moidlová a Doc. MUDr. Andrej Sukop, Ph.D.

Celý článek "Krásná prsa? Žádný problém!" ke stažení zde >>

komplikace permanentních injekčních výplňových implantátů

Doktorka Marta Moidlová se v dubnu 2015 účastnila 3. ročníku odborné konference ON IN UNDER SKIN. Přednášela zde o komplikacích permanentních injekčních výplňových implantátů, diskutovala a také se inspirovala z příspěvků svých kolegů a vystavovatelů, kteří prezentovali novinky ze světa estetické medicíny.

Podívejte se na video reportáž z konference ON IN UNDER SKIN, na kterém doktorka Moidlová nastíní o čem byla její přednáška. A podívejte se také na medailonek z konference. Obě videa najdete zde>>

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým