Platnéřská 89/11, Praha 1

Laserová epilace – Selektivní fototermolýza

Co je laserová epilace?

K nejvyhledávanějším laserovým zákrokům patří právě laserová epilace (depilace). Zákrok laserové epilace provádíme vysokovýkonným depilačním laserem nové generace GENTLELASE americké firmy Candela. Tento přístroj pro laserovou epilaci je schválený celosvětově a americkou FDA pro dlouhodobé až trvalé odstranění nežádoucího ochlupení. Je opatřen unikátním systémem zesíleného dynamického chlazení. Tato technika je využívána asi tak často, jako velmi oblíbená liposukce.

Laserová epilace (depilace) – trvalé odstranění ochlupení

Paprsek laseru cíleně ničí vlasové cibulky hned několika způsoby najednou, nejvíce efektivní je z nich působení na pigment obsažený v cibulce, kterou si paprsek sám vyhledá, aniž by poškodil povrch pokožky. Tato metoda laserové epilace se odborně nazývá selektivní fototermolýza. Dalšími principy jsou působení přes cévní zásobení vlasové cibulky, dále její poškození rázovou vlnou a působením volných radikálů.

Účinně jsou však zasaženy pouze chloupky, které se nacházejí v takzvané aktivní fázi svého růstu, anagenu. Vzhledem k tomu, že chloupky se vyskytují v různých růstových stadiích, je nezbytné ošetření v určitém časovém intervalu opakovat, aby byly poškozeny i další chloupky, které mezitím dospěly do této aktivní etapy růstového cyklu.

Počet zákroků pro trvalé odstranění ochlupení

Počet těchto zákroků laserové epilace je velmi individuální, závisí zejména na lokalitě a s ní související hloubce uložení vlasové cibulky, množství pigmentu v ní obsaženém, typu a charakteru kůže, genetické dispozici a rychlosti růstu, hormonální situaci organismu atd. Za základ je považováno 6-8 ošetření v intervalu 1-4 měsíců a s odstupem pak podle potřeby dokončení zbytkových okrsků.

Ideální podmínky pro laserové ošetření

Jde o metodu postupného trvalého odstraňování nežádoucího ochlupení, při které dochází k částečnému či úplnému poškození buněk vlasové cibulky, a tím k jejímu zničení, v těchto místech pak postupně rostou vlasy stále jemnější, až nenarostou vůbec.

Ideální pro tento laserový výkon je světlá kůže s tmavými chloupky, ale s tímto unikátním systémem chlazení lze ošetřit určitými parametry i kůži mírně opálenou či tmavší typy.

Optimální přípravou před touto laserovou léčbou jsou chloupky narostlé či zastřižené do délky 0,5 – 1 mm. V období mezi jednotlivými laserovými procedurami je optimální chloupky odstraňovat některou z dalších doplňujících epilačních metod, nejlépe epilačním (trhacím) elektrickým strojkem či pinzetou, na těle kromě obličeje i voskem apod. Málo vhodné je použití běžného holicího strojku, po kterém mohou chloupky ve zvýšené míře zarůstat.

Laserová epilace a způsoby provedení

Zákrok laserové epilace není příliš bolestivý, pocitově lze přirovnat ke štípání, je však velice rychlý: např. ošetření horního rtu a brady trvá pouze několik minut. U citlivých míst a rozsáhlejších ploch lze využít znecitlivujícího krému, který musí být na kůži nalepen přibližně hodinu před zákrokem.

Po zákroku

Část zasažených chloupků v kůži může ještě několik dnů přetrvávat, ty postupně vypadnou, můžete je ovšem i odstranit pinzetou.

Bezprostředně po ošetření může být přítomno začervenání a palčivost, které během několika minut až hodin zmizí, jen naprosto ojediněle u extrémně citlivých osob se může objevit otok, puchýřky, stroupky, event. změny pigmentace – ztmavnutí či zesvětlení kůže.

Doma aplikujte doporučené přípravky včetně krémů s UV filtry dle návodu, který obdržíte před započetím léčby.

Kde je a není možné provádět zákrok?

Laserovou epilaci je možné provést kdekoliv na těle s výjimkou míst s akutním zánětem kůže a s určitým typem mateřského znaménka (intradermální névus).

K nejvyhledávanějším oblastem u žen patří horní ret, brada, podpaží, třísla, okolí bradavek, bérce a předloktí, u mužů pak tváře a krk zejména kvůli zarůstajícím chloupkům a záda či hrudník i kvůli pocení, sportu, či jen za účelem prořídnutí příliš hustého ochlupení.

Laserová epilace je dosud nejpřesnější, nejúčinnější a nejrychlejší způsob postupného trvalého odstranění nežádoucího ochlupení, který zatím nebyl překonán.

Ceník zákroku

Fotogalerie

Videogalerie

Laserová epilace

Zavřít

Další články

Už žádné chloupky na obličeji

Už žádné chloupky na obličeji

Jen málokdo se k němu přizná, a přitom jde o problémrozšířenější, než byste si mysleli. Co dělat, když máte knírek,ale nestojíte o něj?... Celý článek VOGUE LAB...

Už žádné chloupky na obličeji

Laserová depilace

Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám

Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám

Na portálu pro ženy OnaDnes.cz vyšel na titulní straně článek "Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám. Odstraní vady bez jizev", ve kterém MUDr. Lenka Faltová hovoří...

Laser proti chloupkům, žilkám i vráskám

Laserová depilace

„Chtěla bych omládnout a zkrásnět…“

„Chtěla bych omládnout a zkrásnět…“

Stále mladá a krásná chce být každá žena. Na otázky týkající se omlazení pleti a různých dermatologických zákroků odpovídala MUDr. Lenka Faltová pro časopis Žena...

„Chtěla bych omládnout a zkrásnět…“

Laserová depilace

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým