MUDr. EVA DŘEVÍNKOVÁ

MUDr. EVA DŘEVÍNKOVÁ

Plastický chirurg

MUDr. EVA DŘEVÍNKOVÁ

Kvalifikace

V roce 2000 ukončila studium na II. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2003 absolvovala atestaci z chirurgie I. stupně. Od roku 2008 se věnovala zejména zahraničním stážím, aby načerpala zkušenosti po světě a v roce 2012 mohla úspěšně získat atestaci z plastické chirurgie.

Praxe a odbornost

 • od roku 2008 – je lékařkou a odbornou asistentkou na Klinice plastické chirurgie FNKV a 3. lékařská fakulta UK v Praze,

 • 2007-2008 – Clinical Research Fellow (vědecký pracovník), Cardiff University, Cardiff, Velká Británie,

 • 2007-2008 – Staff Grade (specialista v daném oboru) - Mamologické centrum,University Hospital of Wales, Cardiff, Velká Británie,

 • 2005-2007 – Specialist Registrar (ekvivalent lékaře po 1. atestaci) - Klinika všeobecné chirurgie, Mamologické centrum, University Hospital of Wales, Cardiff, Velká Británie,

 • 2004-2005 – byla odbornou asistentkou na 1. lékařské fakultě a Chirurgické klinice FN Na Bulovce v Praze,

 • 2001–2005 – sekundární lékař, Chirurgická klinika FN Na Bulovce v Praze,

 • 2000–2001 – sekundární lékař, Klinika popáleninové medicíny, FN Královské Vinohrady v Praze.

Členství a certifikace

 • Česká lékařská komora,

 • společnost plastické chirurgie ČLS J. E. Purkyně,

 • společnost chirurgie ruky ČLS J. E. Purkyně,

 • společnost estetické chirurgie ČLS J. E. Purkyně,

 • společnost rehabilitace ruky ČLS J. E. Purkyně.

Co můžete čekat

 • odbornost a profesionalitu,

 • více než 20 let zkušeností,

 • osobní přístup,

 • plynulá znalost anglického a německého jazyka,

 • znalost jazyka francouzského a ruského.

Reference

Videogalerie

MUDr. Dřevínková - plastika prsou

Zavřít

Články od lékaře

Prsa z vlastního tuku

Mudr. Eva Dřevínková, která patří mezi špičky ve svém oboru, hovoří o problematice rakoviny i zvětšení prsou.

Celý článek k přečtení zde

Rozhovor s plastickým chirurgem MUDr. Evou Dřevínkovou

V Rokytnici ji příliš často nepotkáte. Pokud ano, nejspíš bude zrovna na procházce s rodiči nebo teď v zimním období třeba s dětmi na Farském kopci, pokud to sněhové podmínky umožňují. Přestože má MUDr. Eva Dřevínková vskutku nabitý program, žádost o rozhovor pro Horský kurýr přijala velmi ochotně.

Evo, žiješ a pracuješ v Praze, kdy jsi naposledy měla příležitost navštívit rodnou Rokytnici? O Vánocích?

Doma u rodičů jsem byla opravdu na Vánoce a teď na pololetní a část jarních prázdnin. Jezdíme do Rokytnice celá rodina moc rádi. Děti tu mají dostatek vyžití jak v zimě, tak v létě. My si zde zase rádi odpočineme a relaxujeme, jak nám to pracovní diář dovolí. Většinou sportujeme a užíváme hor.

Jsme spolužáci stejného ročníku rokytnické základní školy, ale přiznám se, že netuším, kdy a jak vzniklo Tvé rozhodnutí studovat lékařství? Byla jsi ovlivněna tím, že maminka je zdravotní sestra a máš tedy zdravotnictví v rodině?

Už na základní škole jsem chtěla být zdravotní sestřičkou jako moje maminka, ale bohužel jsem měla atopický ekzém, tak jsem ze zdravotních důvodů nemohla. Proto jsem se rozhodla, že budu doktorka a naštěstí mi osud i štěstí přál a vše se mi splnilo. I zdravotní obtíže mi zmizely.

Obecně si dokážeme představit náplň práce plastického chirurga, ale řekni nám něco o své práci. Jaké zákroky provádíš?

Pracuji ve Fakultní nemocnici na Klinice plastické chirurgie Královské Vinohrady v Praze, odborně nejvyšším pracovišti v naší republice. Zde se věnuji péči o dětské pacienty (úrazy, vrozené vady rukou, rozsáhlé pigmentové skvrny, hemangiomy, operace odstálých boltců, operaci velkých prsů dívek i chlapců a vrozené vady atd.). Péče o dospělé pacienty zahrnuje problematiku kožních nádorů, žen po odstranění prsu pro nádor či z důvodu prevence, dále zde provádíme operace břicha – abdominoplastiku, chirurgii ruky a mnoho dalšího včetně akutních ošetření úrazů. Také provádím veškeré spektrum kosmetických plastických operací a to jak na této klinice, tak i v privátním zařízení Laserplastic, s.r.o. u paní primářky Moidlové. Kromě operování a péči o dané pacientky také vyučuji studenty 3. lékařské fakulty v českém i anglickém jazyce a následně je i zkouším. Vše mně moc baví a moje práce je tedy i mým koníčkem.

V jaké fázi léčby se k Tobě dostávají pacientky s rakovinou prsu? Dá se vše uvést do stavu, jak to bylo před nemocí?

Ženy po nádoru prsu přichází na doporučení onkologa po ukončení léčby mamologem (prsní specialista). Většinou se tak děje aspoň jeden rok po odstranění prsu. My jim pak nabízíme možné způsoby rekonstrukce, aby prsy co nejvíce odpovídaly těm původním. Umíme vytvořit nový prs a následně i dvorce s bradavkou. Nutno ale říci, že už to nikdy nebudou stejné prsy. Ženy jsou ale na toto připravené a po výkonu spokojené. Vracíme je zpět do života s jejich ženstvím.

Zavedla Tě Tvá práce někdy do zahraničí?

V roce 2005 jsem s manželem odjela na 3 roky do Velké Británie. Byli jsme v krásném městě Cardiffu, hlavním městě Walesu. Dostala jsem tu možnost celé 3 roky pracovat na tzv. prsní klinice, kde jsme sami prováděli už prvotní diagnostiku nádorů prsu a jeho léčbu s následnou rekonstrukcí. Byla to úžasná zkušenost a čerpám z ní dodnes.

Vím, že s Tebou dělala rozhovor Česká televize a Český rozhlas. To může být zajímavá zkušenost vystoupit živě ve vysílání, že?

Ano, toto vše je součást naší práce: dělat osvětu a dát o sobě lidem vědět a nastínit možnosti léčby. Byla to vždy milá zkušenost a jsem za to ráda. Je to výzva a ty se musejí podstupovat, i když jsou stresující. Nutno říci, že i moderátoři jsou jen lidé jako my všichni ostatní a není nutno se jich bát, s některými se stále stýkám a nebudeš mi věřit, ale stali jsme se i kamarády.

Na závěr trochu odbočím. Tvé děti aktivně sportují, závodí za Duklu Praha. Čemu konkrétně se věnují? Mají nějaké úspěchy?

Máme úžasně sportovní děti, za což jsme moc rádi a bereme to jako dar. Filípek (9) i Julinka (5) chodí na atletiku na Duklu a moc je to baví. Dále dělají plno jiných sportů jako plavání, florbal, tenis, ping pong, sportovní gymnastiku, bruslení atd., ale pouze rekreačně. Filípek dosáhl úžasného výsledku v roce 2017, kdy vyhrál velké finále Čokoládové tretry v Ostravě a stal se mistrem republiky v běhu na 100m ve své věkové kategorii. Minulý rok vyhrál na Dukle Memoriál Josefa Odložila. Julinka má také několik běžeckých medailí z pražských závodů. Jsme na oba moc pyšní. Děkuji za rozhovor a přeji Ti hodně úspěchů v Tvém náročném zaměstnání. Jiří Koblasa

Plastické zákroky

Od kdy si lidé oblíbili plastické zákroky, proč chtějí vypadat jinak, než vypadají, a jak se odchází z nemocnice po několika těžších operacích - to všechno jsou témata Hovorů na Českém rozhlaze, kde byla dne 10.10.2016 hostem MUDr. Eva Dřevínková. Poslechněte si tento zajímavý rozhovor.

O rekonstrukcích prsou

Doktorka Dřevínková byla 14. září 2016 hostem pořadu Dvojka v Českém rozhlase a povídala o rekonstrukcích prsou po onkologických nálezech i z preventivních důvodů.

 • Celý rozhovor si můžete poslechnout zde>> (Hned po písničce v čase 10:04).

Plastika paží

Plastika paží pomáhá pacientům vyřešit povadlou kůži na rukou, která jim zůstala napříkad po radikálním úbytku váhy. Pokud o tomto zákroku uvažujete, přečtěte si co musíte vědět, než se k ní odhodláte. Ve stejnojmenném článku na portále Žena.cz vám poradí MUDr. Eva Dřevínková.

Kdy je správný čas navštívit plastického chirurga

Doktorka Eva Dřevínková byla 13. ledna 2017 hostem streamového pořadu Mezi námi. Podívejte se na video, kde si společně s psychologem Patrikem Procházkou a cvičitelkou Hankou Kynychovou povídali o tom, kdy je správný čas navštívit plastického chirurga, kdy je to naopak zbytečné a proč málokdo přizná estetický zákrok, přestože výsledky jsou více než patrné.

Celé video Plastické operace: Kdy je čas dopřát si zásah estetického chirurga ke zhlédnutí zde>>

Pernament jako řešení

Permanentní make-up to není jen obočí, ale například navrácení přirozeného vzhledu bradavek po rekonstrukci prsu nebo řešení při vypadávání vlasů způsobené nemocí. Přečtěte si, co se o tom píše v příloze Mladé Fronty DNES, kam také přispěla MUDr. Eva Dřevínková.

Článek o využití permanentního make-upu k přečtení zde>>

Vraťte očím jiskru

„Kůže očního okolí je velmi specifická. Je mimořádně tenká, neobsahuje mazové a potní žlázy, a proto je sušší a náchylnější k dehydrataci. Je velmi citlivá vůči vlivům zevního i vnitřního prostředí, jako jsou únava, nemoc a vyčerpání,“ říká doktorka Kulíková a kolegyně z LaserPlastic MUDr. Eva Dřevínková dodává: „V případě výrazněji pokleslých víček a váčků pod očima je plastická operace nejefektivnější řešení.”

Více si přečtěte v článku s názvem Vraťte očím jiskru – k přečtení zde>>

Od diagnózy, až po nová prsa

Když na medicíně začínala, skončila na místě, kam má odvahu vstoupit málokdo – u popálených dětí. Časem však MUDr. Evu Dřevínkovou osud přivedl do Velké Británie, kde dávala naději ženám s onkologickým onemocněním prsu. Pacientky provázela po celou dobu – od diagnózy, až po nová prsa – často ještě krásnější než předtím. Dnes o totéž usiluje v pražské Fakultní nemocnici Královské Vinohrady a u nás na klinice LaserPlastic.

Celý článek s názvem Lidské příběhy najdete všude ke zhlédnutí zde>> (externí odkaz) (nové okno)

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým