Platnéřská 89/11, Praha 1

Odstranění jizev

Korekce jizev

Jizvy jsou nežádoucím pozůstatkem větších lékařských zákroků a připomínají různá zranění či nemoci. Přestože jsou výsledkem zahojené kůže a bohužel se nedají zcela odstranit. Můžeme je ovšem velmi úspěšně zesvětlit a zjemnit, aby byly co nejméně viditelné. U čerstvých jizev, ne starších než 6 měsíců, může být výsledek korekce takřka stoprocentní – zvláště, pokud o jizvu dobře pečujete, potíráte ji hojivými mastmi, masírujete, vyhýbáte se slunci apod.

Metody odstraňování jizev

Ke korekci jizev používáme kombinace všech dostupných metod. Při výběru konkrétního ošetření záleží vždy na velikosti, rozsahu, umístění a stáří jizev.

 • chirurgické odstranění jizev

 • laserové odstranění jizev

 • chemický peeling,

 • kryalizace – zmražení,

 • medikace atd.

Laserové odstranění jizev

Pro korekci jizev využíváme vysoce výkonné lasery jako například:

 • biostimulační laser,

 • erbiový laser,

 • CO2 frakční laser,

 • V – Beam,

 • Er:YAG laser

 • nebo Gentle –YAG.

Pro efektivní vyhlazení jizvy je třeba více návštěv. Počet sezení určujeme individuálně a vždy je nutná předchozí osobní konzultace s lékařem, kde se dozvíte i cenu zákroku. Na jizvy do 6 měsíců stáří (červené, plastické) používáme opakovaně cévní laser, jehož paprsek má absorpci v červeném krevním barvivu (hemoglobinu). S jeho pomocí postupně odstraníme kapilární síť a dojde ke ztenčení a vybělení jizvy.

Chirurgické odstranění jizev

Pokud máte starší jizvu většího rozsahu, k jejímu odstranění použijeme chirurgickou metodu. Nedosáhneme při ní sice tak skvělých výsledků, jako u jizev mladších, ale zbroušením či přešitím docílíme alespoň zjemnění a zmenšení jizvy. K dočištění pak opět používáme cévní laser.

Ceník zákroku

Reference

Videogalerie

Fraxel Kliniky LaserPlastic

Fraxel Kliniky LaserPlastic 2.

Fotogalerie

Zavřít

Média - vyšlo o nás

MUDr. Lenka Faltová radí v pořadu Sama doma

MUDr. Lenka Faltová radí v pořadu Sama doma vysílaného 19.1.2012 v otázkách týkajících se jizev a průběhu jejich léčby. Korektivní dermatoložka divačkám poradila, jaké typy ošetření jsou vhodné v případě korekce hlubokých jizev.

Celý rozhovor s MUDr. Lenkou Faltovou v pořadu Sama doma ke stažení zde>>

Jizvy a jizvičky - jak na ně?

Jizvy a jizvičky - jak na ně? Ve stejnojmenném článku vám s těmito nedokonalostmi poradí MUDr. Lenka Faltová. Dozvíte se například, že na drobné jizvičky postačí make-up a trocha zručnosti. A na ty větší se zaměřte ihned, jakmile se ranka zahojí. Jak potom postupovat, se dočtete ve stejném článku na blogu drogerie teta.

Článek Jizvy a jizvičky k přečtení zde

Jde se úplně zbavit nepěkné jizvy?

Jde se úplně zbavit nepěkné jizvy? Odpověď najdete v článku, který vyšel v deníku Metro. Tématu odstraňování jizev se v něm věnuje korektivní dermatoložka naší kliniky MUDr. Zuzana Kulíková.

 • Celý článek "Zbavit se nepěkné jizvy? Jde to, ale určitě ne úplně" si přečtěte zde>>

Ošetření cévním laserem V-Beam Perfecta

Co je skvělé na hojení kůže? Laser! Přesvědčte se o tom ve stejnojmenném článku, který vyšel v časopisu ELLE. Redaktorka Zuzana Pelková v něm vypráví svůj příběh o zanícené jizvičce, se kterou navštívila primářku doktorku Moidlovou z LaserPlastic. A ta doporučila ošetření cévním laserem V-Beam Perfecta.

Celý článek k přečtení zde>>

Jak se starat o jizvy, aby byly neviditelné

„Nejdůležitější je vědět, že už dávno neplatí to, co dříve, že se má šest až dvanáct měsíců čekat, než jizva vyzraje, a teprve potom přistoupit k nějaké péči a ošetření. Zásadou dnes je, že se má začít ihned po odstranění stehů či v případě nešité rány je nutné správně pečovat už o strup,“ upozorňuje v článku z dubna 2018 primářka Marta Moidlová z Kliniky LaserPlastic.

Celý článek s názvem Funguje sádlo? Jak se starat o jizvy, aby byly neviditelné k přečtení zde >>

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým