Platnéřská 89/11, Praha 1

Nadměrné pocení

Co je to nadměrné pocení?

Hyperhidróza je odborný termín pro nadměrné pocení. Pocení začíná během dospívání a provází člověka celým životem. Nepříjemné pocení dlaní či nadměrné pocení čela či podpaží obtěžuje mnohé z nás. Jedná se o nepříjemný projev, kterého se však dá velmi snadno zbavit. Již se nemusíte obávat podat někomu ruku či přihlásit se o slovo. Botulotoxin je účinnou zbraní v boji proti nadměrnému pocení.

Kde se nejvíce nadměrné pocení projevuje?

  • podpaží,

  • dlaně,

  • čelo,

  • bedra,

  • třísla,

  • zátylek.

Aplikace botulotoxinu

Aplikace botulotoxinu je rychlá, jednoduchá a účinná. Nemusíte se ničeho bát, protože je to bezbolestná metoda a jediné co ucítíte je lehké štípnutí. Zákrok se provádí bez anestezie, ale pokud to bude vaše přání, je možné využít lokálního znecitlivění.

Botulotoxin se aplikuje do míst se zvýšeným nebo nepříjemným nadměrným pocením tenkou jehličkou. V tomto případě jsou ovlivněny pouze potní žlázky v místě aplikace.

Nadměrné pocení ustupuje obvykle během několika dní a efekt zpravidla trvá 4 až 12 měsíců. Poté je vhodné ošetření opakovat pro další obnovení účinku.

Ceník zákroku

Fotogalerie

Média - vyšlo o nás

Nejlepší zbraně proti pocení

Víte, jaké jsou nejlepší zbraně proti pocení? Prozradí vám to MUDr. Lenka Faltová ve stejnojmenném článku. Informujte se, zda je lepší deodorant či antiperspirant v kuličce, spreji nebo tzv. stick?

Celý článek Nejlepší zbraně proti pocení ke stažení zde

"Potíte se? Zkuste antiperspiranty"

Článek "Potíte se? Zkuste antiperspiranty" publikovaný v novinách Metro z 3. sprna 2010, se zabývá otázkou nadměrného pocení. MUDr. Marta Moidlová radí čtenářům, jak se s nadměrným pocením hrdě poprat.

Celý článek "Potíte se? Zkuste antiperpiranty" ke stažení zde

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým