Platnéřská 89/11, Praha 1

Plastická operace vodní kýly šourku

Proč podstoupit plastickou operaci šourku?

Tzv. hydrocele testis. Varle je v šourku uloženo v obalech. Mezi obaly a vlastním varletem je malé množství tekutiny. Pokud fungují poměry mezi vznikem a vstřebáváním této tekutiny, pak je tvar a objem mužského šourku přirozený.

S přibývajícím věkem může dojít k vychýlení těchto poměrů, obaly nestačí vstřebávat a výsledkem je neestetické jednostranné či oboustranné zvětšení skrota. Objem se postupem času vždy zvětšuje. Kromě kosmetické stránky bývá problémem mírná bolestivost, tahové obtíže a omezení určitých pohybů či nošení plavek.

Pokud není příčina tohoto nadbytku tekutiny v šourku jiná (nádory nebo záněty varlete nutno předoperačně vyloučit ultrazvukem), lze plně indikovat jednoduchý plastický výkon. Ten trvale vrací velikost šourku do původní podoby a velikosti a prakticky nezanechává stopy.

Provedení plastické operace vodní kýly šourku

Výkonu předchází již zmiňované UZ vyšetření. Operace je prováděna v krátké celkové nebo svodné anestesii. Doporučena je jednodenní hospitalizace. Zákrok lze velmi výjimečně provádět ambulantně.

Přístup volíme z krátkého podélného nebo příčného řezu na šourku. Postupujeme jednotlivými vrstvami k vlastním obalům varlete, ty protínáme a vypouštíme nadměrný tekutý obsah. Poté provádíme plastické zmenšení obalů a jejich otočení a vkládáme zpět varle. Ránu uzavíráme po jednotlivých vrstvách vstřebatelným šicím materiálem, kůži šijeme vstřebatelným nebo nevstřebatelným stehem.

Drén můžeme vložit na dobu 24 hodin, poté jej odstraňujeme. Ránu sterilně kryjeme a druhý den převazujeme. Doba hojení je 7-10 dnů.

Výhody výkonu

  • relativní jednoduchost,

  • okamžitý a trvalý estetický efekt,

  • ochrana vlastního varlete před útlakem vodní kýlou.

Ceník zákroku

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým