Platnéřská 89/11, Praha 1

Plastika očních víček, očí – Blefaroplastika

Proč podstoupit Blefaroplastiku?

  • působte mladším dojmem,

  • buďte svěží,

  • buďte přitažlivá.

Projevy stárnutí pleti jsou velmi brzy viditelné zejména u očních víček. Tato část obličeje je funkčně velmi namáhaná, proto se zde vrásky objevují nejdříve. S přibývajícím věkem ztrácí kůže svou elasticitu. Stále se zvětšují také tukové prolapsy, které způsobují ony nevzhledné pytle pod očima.

Když kůže ztrácí svou pružnost, začne povolovat a vznikají kožní nadbytky. Ty mohou přepadávat přes víčka až k řasám a celý obličej působí na okolí starším unaveným dojmem.

Co nejvíce ovlivňuje stárnutí pleti v oblasti očních víček?

  • dědičná dispozice a mimika,

  • typ kůže,

  • alergie,

  • onemocnění ledvin,

  • celková životospráva.

Povadlá kůže kolem víček není jen estetickou vadou, ale také vadou funkční. Vyvolává pocit vyčerpanosti, slzení, někdy až bolestivosti očí a vede k celkové únavě.

Jak probíhá plastika očních víček?

Při operaci se z víček odstraní nadbytečná kůže. Zároveň dle potřeby zredukujeme tukové váčky tvořící měkké lůžko pro oko v oční dutině. Jizva, která Vám po zákroku zůstane, bude situována do místa přirozené rýhy. U horních víček je to místo, kde se skládá kůže při otevření. U dolních víček vede jizva těsně pod řasami.

Blefaroplastika a pooperační péče

Prvních 24–48 hodin po operaci si pacient přikládá přes obvaz studené obklady a dodržuje klidový režim. Stehy se odstraňují obvykle 6. - 7. den po operaci. Poté se již pacient může zapojit do běžného životního režimu. Ovšem větší fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.

Ceník zákroku

Reference

Fotogalerie

Videogalerie

Plastika víček - Doc. MUDr. Sukop

Video operace dolních očních víček

Operace víček (Blefaroplastika)

Zavřít

Média - vyšlo o nás

Vraťte očím jiskru

„Kůže očního okolí je velmi specifická. Je mimořádně tenká, neobsahuje mazové a potní žlázy, a proto je sušší a náchylnější k dehydrataci. Je velmi citlivá vůči vlivům zevního i vnitřního prostředí, jako jsou únava, nemoc a vyčerpání,“ říká doktorka Kulíková a kolegyně z LaserPlastic MUDr. Eva Dřevínková dodává: „V případě výrazněji pokleslých víček a váčků pod očima je plastická operace nejefektivnější řešení.”

Více si přečtěte v článku s názvem Vraťte očím jiskru – k přečtení zde>>

Plastická chirurgie: Kouzla už nejsou jen v pohádkách

Na internetovém portálu Medicin.cz vyšel článek s názvem "Plastická chirurgie: Kouzla už nejsou jen v pohádkách". Přečtěte si v něm o zákrocích pro dokonalý vzhled tváře a prsou, o plastické operaci intimních partií, nebo o tom, jak se zbavit chrápání.

Celý článek najdete na serveru Medicin.cz v rubrice Estetika - ke zhlédnutí zde>>

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým