Plastika genitálů

Na naší klinice provádíme tři typy plastické operace genitálu mužů – plastiky penisu.

Plastika genitálů
Platnéřská 89/11, Praha 1

Plastická operace vodní kýly šourku

Tzv. hydrocele testis. Varle je v šourku uloženo v obalech. Mezi obaly a vlastním varletem je malé množství tekutiny. Pokud fungují poměry mezi vznikem a vstřebáváním této tekutiny, pak je tvar a objem mužského šourku přirozený.

S přibývajícím věkem může dojít k vychýlení těchto poměrů, obaly nestačí vstřebávat a výsledkem je neestetické jednostranné či oboustranné zvětšení skrota. Objem se postupem času vždy zvětšuje. Kromě kosmetické stránky bývá problémem mírná bolestivost, tahové obtíže a omezení určitých pohybů či nošení plavek.

Pokud není příčina tohoto nadbytku tekutiny v šourku jiná (nádory nebo záněty varlete nutno předoperačně vyloučit ultrazvukem), lze plně indikovat jednoduchý plastický výkon. Ten trvale vrací velikost šourku do původní podoby a velikosti a prakticky nezanechává stopy.

Plastická operace předkožky penisu (Circumcize – obřízka)

  • zlepšení estetického vzhledu mužského genitálu,

  • vytvoření podmínek pro jeho bezproblémovou hygienu,

  • zlepšení sexuálního života pro oba partnery.

Některé národnosti rutinně realizují obřízku v ranném dětském věku a výkon může mít náboženský či rituální podtext. U Evropanů, jde většinou o zákrok volby ve středním dětském věku (chlapecká obřízka) či v dospělosti (mužská obřízka). Zpravidla se k němu přistupuje pouze v případech, kdy vrozený stav předkožky nevyhovuje nebo je-li předkožka změněna v důsledku chorobného kožního procesu či infekce.

Implantace testikulárních protéz (silikonových náhrad varlat)

Testikulární náhradou (silikonovou náhradou varlat) lze poměrně jednoduše esteticky řešit případy ztráty nebo vrozeného nevyvinutí varlete či varlat. Tyto stavy kromě vlastního kosmetického handicapu přinášejí pro postižené muže i druhotné psychické problémy a pocity méněcennosti.

Většinou jde o mladé jedince, a tak není pochyb o vhodnosti operačního řešení tam, kde je dotyčný požaduje a kde je lze technicky provést. Vzhledem k dostupnosti, neškodnosti a kvalitě testikulárních protéz by výkon měl být v repertoáru každého vyspělého plasticko-chirurgického pracoviště.

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým