prof. MUDr. JAN KLOZAR, CSc

prof. MUDr. JAN KLOZAR, CSc

Otorinolaryngolog

prof. MUDr. JAN KLOZAR, CSc

Absolvoval 1. Lékařskou fakultu University Karlovy v Praze, dále studoval na Faculté de Medecine, Université Paris Sud, kde získal Diplome en Cancerologie Cervico-Faciale. Složil dvě atestace z otorinolaryngologie. Obhájil kandidátskou disertační práci, habilitoval na 1. Lékařské fakultě UK a byl jmenován docentem později profesorem v oboru otorinolaryngologie. Složil akreditační zkoušku ze spánkové medicíny.

Působí na Klinice otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK. Pracoval 2 roky v největším francouzském onkologickém ústavu Institut Gustave Roussy ve Villejuif u Paříže. Absolvoval několikaměsíční stáže  v Hôpital Timone v Marseille a v Hôpital de la Croix-Rousse v Lyonu, kratší studijní pobyty pak v Memorial Sloan - Kettering Cancer Center v New Yorku, Centre Oscar Lambret v Lyonu, Tata Memorial Hospital v Mumbai a v universitních nemocnicích v Mnichově a Erfurtu a Mannheimu. Pracoval i v Kilimanjaro Christian Medical Center v Moshi v Tanzanii, kde učil na místní lékařské fakultě. Pravidelně se vrací operovat do regionální nemocnice v Thies v Senegalu v rámci mise ministerstva vnitra Medevac.

Je předsedou České kooperativní skupiny pro nádory hlavy a krku, předsedou onkologické sekce České společnosti pro otorinolaryngologii a chirurgii hlavy a krku, členem francouzské Společnosti pro onkologii hlavy a krku, členem výkonného výboru Asia - Pacific Society of Thyroid Surgery, členem European Academy of Sleep medicine, členem Comité scientifique international časopisu Annales francaises d ORL et de pathologie cervico-faciale a členem Foreign editorial board Head and Neck Journal (Moskva). Je čestným členem Foundation of Head and Neck Oncology (Indie) a čestným členem Rakouské a České Společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku. Je recenzentem Journal of Surgical Oncology, Lancet Oncology, Laryngoscope, European Archives of Otorhinolaryngology a dalších odborných periodik.

Angažuje se v Chirurgické sekci České společnosti pro výzkum spánku a spánkovou medicínu, je hlavním autorem Doporučených postupů pro chirurgickou léčbu spánkové apnoe a chrápání.

Je autorem  nebo spoluautorem více než 90 publikací v českém a zahraničním odborném tisku, autorem 6 kapitol v  monografiích, hlavním autorem učebního textu Speciální otorinolaryngologie. Byl více než 500x citován ve světové literatuře, má h-index 14. Přednesl přes 250 příspěvků na kongresech a odborných konferencích, opakovaně byl čestným hostem Francouzské a Rakouské společnosti pro otorinolaryngologii a chirurgii hlavy a krku a egyptské Delta society. Pozvané přednášky pronesl i v Polsku, Německu, Holandsku, Španělsku, Itálii, Rusku, Bělorusku, Spojených státech amerických, Kolumbii, Brazilii, Argentině, Turecku, Kazachstánu, Indii, Thajsku, Myanmaru, Jižní Koreji, a na Taiwanu. Byl nebo je řešitelem nebo spoluřešitelem 10 grantů Interní grantové agentury Ministerstva zdravotnictví. Odborně je zaměřen na onkologii hlavy a krku a chirurgickou léčbu spánkového apnoického syndromu a ronchopatie. Ve vědecké práci se soustřeďuje především na význam humánních papillomavirů u nádorů hlavy a krku.   Reference

Články od lékaře

Spánek může být i rizikový faktor

Prof. MUDr. Jan Klozar, CSc. patří mezi naše špičkové odborníky v oboru ORL. Jeho specializací je onkologie hlavy a krku, jíž se věnuji na 1. LF UK a FN v Motole, a chirurgická léčba chrápání a spánkových apnoí, kterou provádí na klinice Laser Plastic v Praze. Obě oblasti přitom bere stejně vážně, neboť i "největší klíč ke zdraví", za který bývá spánek považován, může být naopak klíčem k vážným zdravotním problémům.

v rubrice zdraví na portálu ŽENA-IN.cz

Také v rubrice zdraví na portálu ŽENA-IN.cz jste si mohli přečíst všechny zásadní informace o vyšetření poruch dýchání během spánku. Přečtěte si zajímavosti od profesora Jana Klozara, odborníka na spánkovou medicínu a lékaře naší kliniky LaserPlastic.

Celý článek si můžete přečíst zde>> 

Problematika chrápání

Prof. MUDr. Jan Klozar, CSc. byl 10. února hostem pořadu Sama Doma, kde hovořil o problematice chrápání. Poslechněte si rozhovor a zjistěte, co způsobuje chrápání, a jak může vést zúžení dýchacích cest až k nemoci zvané spánkový apnoický syndrom neboli spánková apnoe.

Celý rozhovor s profesorem Klozarem v pořadu Sama Doma si poslechněte zde

Špatné dýchání ve spánku

Profesor Klozar byl 22. února hostem pořadu Hovory na Českém rozhlasu, kde se věnoval tématům špatného dýchání ve spánku, chrápání a vyprávěl o spánkové laboratoři, nebo o chirurgii hlavy. Zaposlouchejte se do zajímavého rozhovoru. Dozvíte se také o světových objevech, na kterých se prof. MUDr. Klozar podílí, nebo o tom, kdy je lékař v nejlepších letech.

Celý rozhovor si poslechněte zde

Chrápání

Profesor Klozar byl 20.5.2015 hostem pořadu ČT Sama Doma. Podívejte se na jeho příspěvek věnovaný chrápání.

Poruchy dýchání během spánku

Také v rubrice zdraví na portálu ŽENA-IN.cz jste si mohli přečíst všechny zásadní informace o vyšetření poruch dýchání během spánku. Přečtěte si zajímavosti od profesora Jana Klozara, odborníka na spánkovou medicínu a lékaře naší kliniky LaserPlastic.

Celý článek si můžete přečíst zde

Výhody screeningového přístroje

Přečtěte si příspěvek z časopisu Týden, ve kterém jsme čtenářům přiblížili novinku o rychlém vyšetření poruch dýchání během spánku. Profesor MUDr. Jan Klozar, Csc., odborník na spánkovou medicínu, rinologii a onkologii hlavy a krku v něm vysvětluje výhody screeningového přístroje i zákroku, kterým lze řešit spánkový apnoický syndrom.

Kolik procent dětí a dospělých trpí spánkovou poruchou?

Zajímá vás, kolik procent dětí a dospělých trpí spánkovou poruchou? A chcete vědět, zda je chrápání signálem upozorňujícím na skrytou chorobu? Pokud ano, pak si přečtěte článek, který vyšel na portálu Webozdravi.cz i s příspěvkem profesora Klozara.

Světový den spánku

Dne 18.3. si připomínáme Světový den spánku. Ne náhodou byl proto profesor Klozar večerním hostem radiožurnálu. Poslechněte si jeho zajímavé povídání z 21. března 2016. Specialista na spánkovou medicínu odpovídal například na otázky: Proč špatně spíme, co je spánkový apnoický syndrom a další.

Pacient s rakovinou hrtanu

Profesor Klozar provedl náročný zákrok, při kterém pomohl pacientovi s rakovinou hrtanu. Příběh pacienta Milana jsme mohli sledovat v jednom z dílů seriálu Nemocnice Motol. Pokud jste ho ale nestihli, pak si můžete alespoň přečíst článek na portále blesk.cz.

Celý článek o zákroku s profesorem Janem Klozarem ke zhlédnutí zde

Špatné návyky před spaním

2. dubna 2016 byl profesor Klozar hostem Studia 6 víkend na České televizi. Tématem jeho návštěvy byly špatné návyky před spaním. Podívejte se na rozhovor a zjistěte například, proč má dnes tolik lidí problémy se spánkem, zda jde o civilizační chorobu, a jak s ní můžeme bojovat.

Příspěvek doktora Klozara si můžete vybrat z obsahu víkendového studia 6 zde

Nekvalitní spánek

17. března je světový den spánku a profesor Klozar byl při té příležitosti hostem portálu TÝDEN.cz, kde se zabýval otázkami jako například, jaké zdravotní problémy může způsobit nekvalitní spánek? Jak léčit spánkovou apnoe? Jan Klozar odpovídal v chatu i na další otázky. Pročtěte si jeho odpovědi.

Problematika chrápání

Prof. MUDr. Jan KLOZAR, odborník na spánkovou medicínu, byl hostem Českého rozhlasu, kde v rozhovoru rozebíral problematiku chrápání. Pokud jste nestihli vysílání, získali jsme pro vás přepis otázek od posluchačů a odpovědí profesora Klozara přímo z tohoto pořadu.

Přečtěte si otázky a odpovědi zaměřené na chrápání - přepis rozhovoru ke stažení zde >>

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým