Platnéřská 89/11, Praha 1

Tumescentní vibrační liposukce

Co je tumescentní liposukce?

Tumescentní vibrační liposukce v posledním desetiletí prakticky zcela nahradila metodu klasické liposukce v celkové anestesii. Je používána na všech významných světových pracovištích estetické chirurgie. Naše klinika ji má v seznamu prováděných výkonů již 18 let a za tu dobu jsme úspěšně ošetřili tisíce pacientů.

Jak probíhá tumescentní liposukce?

Při vibrační liposukci se oblast určená k odsátí tuků zakreslí na tělo pacienta. Tato oblast se napustí tumescentním roztokem s lokálním anestetikem a látkami upravující vnitřní složení organismu.

  • První fáze – napuštění fyziologického roztoku

Roztok se do pacienta vpraví tenkou jehlou či tenkou kanylou. Tento proces lze přirovnat k aplikaci injekce o větším objemu. Roztok zajišťuje znecitlivění lokální části partie a snižuje krvácivost.

  • Druhá fáze výkonu – odsátí tuku

Odsátí tuku probíhá pomocí tenkých kanyl. Rány po vpichu tenké kanyly není nutné zašívat. Vstupy pro kanyly jsou bodovité, ošetřují se pouze náplasťovým stehem a stopy po nich se časem zcela ztratí. Zákrok je bezbolestný díky znecitlivění lokálním anestetikem.

Rekonvalescence po tumescentní liposukci

Po zákroku se může objevit lehký otok nebo modřiny. Vše se zhojí velmi rychle. Subtilnost a uspořádání kanyl zaručuje estetický výsledek bez asymetrií a nerovností, které jsme často vídali u klasicky prováděných liposukcí. Po výkonu, který trvá cca 2–3 hodiny, je pacient oblečen do speciálního prodyšného elastického prádla, které nosí 12-14 dnů.

Ceník zákroku

Reference

Fotogalerie

Další články

Rozhovor s MUDr. Tománkem na téma liposukce

Rozhovor s MUDr. Tománkem na téma liposukce

Poslechněte si rozhovor s MUDr. Tománkem, který se odvysílal dne 19.10. v pořadu Hovory na Českém rozhlase. Rozhovor byl na téma liposukce, estetická kritéria a lékařská...

Rozhovor s MUDr. Tománkem na téma liposukce

Tumescentní liposukce

mám zájem o konzultaci

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

získejte přehled o aktuálních novinkách

Aktuální přehled novinek, slev a akcí na týdenní bázi.

Můžete se odhlásit z odběru kdykoliv.
Pro podrobnější informace klikněte na zásady ochrany osobních údajů.

Náš tým