STITEK_ZAVOLAME


Celulitida aneb pomerančová kůže

Celulitida je všem známá také jako pomerančová kůže. Jedná se o velmi nepopulární jev, který způsobuje ony nevzhledné hrbolky v rizikových partiích. Celulitida se vyskytuje zejména v oblasti stehen, boků a hýždí. Existuje mnoho rad a zákroků, kterými se lze zbavit celulitidy. Ne všechny jsou však účinné. K perfektním výsledkům odstranění celulitidy se nejlépe hodí liposukce.

U liposukce můžete volit z klasické liposukce, která se provádí chirurgicky. Další metodou je tumescentní vibrační liposukce, která nahrazuje klasickou liposukci téměř na všech moderních pracovištích. V dnešní době se využívá také bezbolestná ultrazvuková liposukce. Každá z těchto metod má své přednosti a někdy je pro docílení nejlepšího efektu výhodné využít kombinaci výše zmiňovaných technik.

Celulitida je problém, který řeší většina mladých žen. Z velké části je vznik celulitidy dán dědičně. Ovšem důležitými faktory také jsou životosprávaživotní stylstrava a množství pohybu. Z toho důvodu lze celulitidě předcházet, nikoliv ji ale úplně potlačit.