STITEK_ZAVOLAME


Otoplastika -plastická operace uší

Otoplastika je plastická operace ušních boltců. Této techniky se využívá v případě odstálých nebo deformovaných ušních boltců. K otoplastice by se mělo přistoupit až po dokončení jejich růstu, což je zhruba kolem 6. roku života. Plastika uší pomůže těmto mladým lidem lépe se začlenit do společnosti a vyřešit jejich dlouholetý handicap. Otoplastika není nikterak náročná plastická operace a provádí se pouze za pomocí lokálního znecitlivění.

Řez je veden na zadní straně ucha, a tak výsledná jizva nebude v budoucnosti vidět. Po uvolnění kůže se přistoupí k druhé fázi plastiky, což je vymodelování chrupavky výbrusem. Posledním krokem operace je přitáhnutí ušních boltců stehy k hlavě do vyhovujícího postavení. Celá operace netrvá déle než 1 hodinu.

Po samotné plastické operaci se na uši přikladá modelující obvaz asi po dobu 10 - 14 dnů. Další měsíc je pak nutné chránit boltce na noc čelenkou. Tuto čelenku je nutné použít také při sportovní činnosti. Nebojte se a dopřejte sobě i svým dětem lepší pocit.