STITEK_ZAVOLAME


Punch hair matic - automatizovaná FUE metoda pro transplantaci vlasů

"Punch Hair Matic"- patří do 3. generace přístrojů používaných na vlasovou transplantaci. Jedná se o minimálně invazivní automatizovanou FUE (Follicular Unit Extraction) metodu transplantace vlasů s přesnou chirurgií mikroštěpů. Tato metoda se postupně stává na celém světě „zlatým standardem“ transplantace vlasů.

Punch hair matic na transplantaci vlasůPUNCH HAIR MATIC je patentem chráněný robot používající mikronástroje k získání folikulárních jednotek. Zjednodušuje a zrychluje operační proces, méně zatěžuje pacienta a výsledek je esteticky příznivější.

Francouzská společnost MEDICAMAT, která se už 30 let specializuje designem, výrobou a mezinárodní distribucí patentovaných lékařsko-chirurgických přístrojů, spojila své síly s předními světovými odborníky právě v oblasti transplantace vlasů a vytvořila přístroj - robota PUNCH HAIR MATIC ®, na použití automatizované FUE-TRANS-F.E.R. metody transplantace vlasů. Přístroj je více nežli rok využívám především v USA, Francii a Itálii.

Kde se s ním setkáte u nás?

CENTRUM plastické a estetické chirurgie v Košicích ve spolupráci s Esthetic klinikou v Bratislavě a LaserPlastic klinikou v Praze jsou první soukromá pracoviště ve střední Evropě s certifikací a vyškoleným týmem odborníků k použití této revoluční metody transplantace vlasů.

Minimálně invazivní automatizovaná FUE metoda transplantace vlasů

Přístroj „PUNCH HAIR MATIC“ používá speciální motorizovaný „dírkovač“, který se pomalu otáčí okolo odebíraného štěpu a vytváří tak dokonalý válcový tvar. Aby se dosáhly nejlepší možné výsledky, rychlost otáčení je nastavitelná stejně jako i velikost jehly podle typu kůže, kvality a struktury vlasů.

Další vyjímečností přístroje je použití kontrolovaného podtlaku (satia) k jemnému vytažení vlasových folikulů. Zabrání se tím jejich svírání a kroucení, ke kterému dochází při odběru tradičními mikrochirurgickými nástroji (pinzety, kleštičky) a tím odebrané folikuly vystavují riziku poškození. Sací síla se na přístroji nastaví v závislosti od typu kůže a průměru odebraných štěpů.

Štěpy jsou shromažďovány v malé sběrné nádobce, kde jsou jemně a často zvlhčovány speciálním sterilním roztokem, aby zůstaly vlhké po celou dobu odběru štepů a potom byly maximálně životaschopné pro jejich implantaci. Při implantaci jsou vybrány z nádobky, automaticky nasáty pod tlakem do implantační kanyly a s její pomocí vložené pod kontrolovaným tlakem do implantační oblasti hlavy. To zajišťuje, že štepy jsou vkládány do správné hloubky a zabraňuje se tak vzniku zarůstajících a nebo naopak obnažených folikulů. Procedura zanechává hladký povrch implantované oblasti.

Přínosy automatizované FUE metody pro pacienty jsou stejné jako u manuální FUE metody:

  • Do pracovního procesu se můžete vrátit již za 3 - 5 dní,
  • minimální nepohodlí,
  • žádný řez skalpelem,
  • žádné šití,
  • žádné jizvy,
  • malé až žádné riziko komplikací,
  • velmi krátká rekonvalescence,
  • menší omezení pacienta v souvislosti s výkonem,
  • mnohem přirozenější vzhled po transplantaci než u tradičních stripových metod.

Rozdíly mezi automatizovanou FUE a manuální FUE metodou

Punch Hair Matic zajistí rychlejší transplantaci vlasů.

V porovnání s manuální FUE metodou je automatizovaná metoda mnohem rychlejší (odběr až 600 štepů za hodinu) a tedy méně zatěžující pro pacienta. Celá procedura transplantace může být vykonána jedním lékařem s jedním asistentem už za dvě-tři hodiny. Dá se říct, že s novým systémem trvá celý chirurgický výkon dva až třikrát kratší dobu.

Kvalita odebraných štepů je standardizovaná, štěpy jsou optimální kvality. Dále, protože je způsob, jakým se štěpy odebírají z dárcovské plochy, standardizovaný (je automatem uskutečňován stále stejně) a podobně je automatizovaná i implantace do dírek přesně stejné velikosti, dochází k eliminaci tzv. "pop corn" a "ping pong" efektu (nedochází k mechanickému podráždění) vznikajícího při ruční implantaci pinzetou.

Při tradičních FUE technikách proniká odběrový nástroj až k hornímu okraji vlasového váčku. Tím pádem se zvyšuje riziko poškození celé folikulární jednotky, pokud není úhel, pod kterým se zavádí nástroj, přesně v ose vlasu.

Až 100% nepoškozených štěpů dokáže získat operatér při automatizované FUE technice.

Při tradičních FUE technikách se odebraný štěp vytahuje obvykle pinzetou, čímž dochází k mechanickému poškození štěpu. I mnoho zručných operatérů přiznává ztrátu 15-20% odebraných štěpů, což je těžko přijatelné pro pacienty s málo bohatou dárcovskou oblastí.

Při automatizované FUE technice operatér používá speciální odběrový nástroj, který rotačně proniká do vrchní vrstvy kůže, za současného satia (podtlaku), který umožňuje odběr vlasového folikulu bez jakéhokoliv poškození, dokonce i tehdy, když úhel průniku nástroje do pokožky není ideální. Tehdy operatér dokáže získat až 100% nepoškozených štěpů.

Při automatizované FUE technice operatér používá speciální odběrový nástroj, který rotačně proniká do vrchní vrstvy kůže, za současného satia (podtlaku), který umožňuje odběr vlasového folikulu bez jakéhokoliv poškození, dokonce i tehdy, když úhel průniku nástroje do pokožky není ideální. Tehdy operatér dokáže získat až 100% nepoškozených štěpů.

Tato nová patentovaná technika vede k odběru štěpů nejvyšší možné kvality a výrazně šetří čas, protože není zapotřebí používat na extrakci pinzetu.

Pří automatizované FUE technice jsou odebrané štěpy ukládány v období odběru ve sterilním poli. Následně jsou pod tlakem nasáty do dalšího speciálního (implantačního) nástavce přístroje a s jeho pomocí nebo řízeným tlakem pístu implantovány do místa určení. To opět celý výkon vlasové transplantace podstatně zrychluje a nedochází k mechanickému poškození štěpů pinzetou.

Otáčení a současný podtlak umožňuje odběr štepu bez jakéhokoliv poškození.

Maximální hloubka průniku, která vylučuje nebo alespoň minimalizuje riziko přetnutí vlasového váčku i tehdy, když úhel průniku odběrové jehly není optimální.

Porovnání metod transplantace vlasů

  Automatic FUE Trans-F.E.R FUT- stripová metoda
Použití skalpelu ne ano
Odběr štěpů z dárcovské oblasti Štěpy z odběrové oblasti odebíráme pomocí speciálního mikropřístroje jehlou o průměru 0,8 mm, miniotvory není nutné nijak zašívat, zahojí se samy v průběhu 3 - 4 dní bez jizvy. Nutné vyřezat pruh kůže v oblasti zátylku, která se potom musí zašit. Vzniká jizva.                         
Časové období při odběru např. 600-800 štěpů 3 hodiny 5 hodin
Invazivní procedura + +++
Nutnost oholit nebo zkrátit vlasy v dárcovské oblasti ano ano
Jizva v dárcovské oblasti ne ano
Počet vlasových štěpů při jednom sezení 1500 2000 - 2500
Doba hojení v dárcovské oblasti 3 - 4 dní 7-14 dní
Použití místní tumescenční anestezie a perorální sedace ano ano
Bandáž hlavy po operaci ne ano
Riziko krvácení a poškození nervů extrémně nízké nízké
Body hair transplantation (použití chlupů z různých částí těla) při Nortwood 6 a 7 ano ne
Riziko infekce velmi nízké nízké

Máte zájem o transplantaci vlasů? Objednejte se na konzultaci!

Jste nový klient? *

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Laser Plastic
Platnéřská 89/11, Praha 1 Staré Město
Kde  nás najdete

Tel.: +420 224 210 224
Mobil: +420 724 860 082
E-mail:

Naši lékaři či asistentky Vám odpoví co nejdříve telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.