STITEK_ZAVOLAME


Rozhovor s pacientkou po operaci dolních víček

Pacientka po zákroku Takto vypadá pacientka po zákroku. Porovnejte, jak
vypadala její dolní víčka před operací
.
Proč jste chtěla podstoupit operaci víček. Vedly Vás zdravotní nebo estetické důvody?

„Operaci víček jsem podstoupila z estetických důvodů."

Proč jste si k zákroku vybrala právě kliniku LaserPlastic?

„S klinikou LaserPlastic mám jen ty nejlepší zkušenosti. V loňském roce jsem zde podstoupila operaci horních víček. Letos operaci dolních víček a mohu říct, že jsem byla v obou případech velmi spokojena, nejen s průběhem zákroku, ale i s velmi milým a profesionálním přístupem."

Popište prosím, jak probíhalo ošetření, hojení, a jak jste spokojená s výsledkem?

„Obě operace byly v celku bezbolestné, hojení probíhalo dle mého názoru standardně, ale každopádně mohu říct, že po obou operacích jsem neměla vůbec žádné bolesti. S výsledkem horních víček jsem moc spokojená, u dolních víček ještě není vše zhojeno, ale věřím, že konečný výsledek bude také výborný."

Plánujete nějaký další estetický zákrok?

„Ráda bych ještě podstoupila operaci břicha – abdominoplastiku, případně úpravu prsou."


MUDr. Eva Dřevínková

Přečtěte si komentář ošetřující lékařky, MUDr. Evy Dřevínkové

Jaký konkrétní zákrok pacientka absolvovala?

„Pacientka Iveta podstoupila operaci dolních víček, odborně řečeno blefaroplastiku dolních víček. Výkon byl proveden z estetického důvodu."

Pacientka si nechala operovat pouze spodní víčka, je to obvyklé, nebo jsou častější zákroky horních víček?

„Operace dolních víček je méně častá než operace horních víček. Někdy se provádí operace horních a dolních víček zároveň. V takovém případě je ovšem výhodnější operovat nejprve horní víčka, a až s odstupem minimálně 1 - 3 měsíců provést operaci dolních víček. Je to méně zatěžující pro pacienta a efekt může být někdy větší."

Jak hodnotíte průběh ošetření a jeho výsledek?

„Operace dolních víček je náročnější z hlediska nutné spolupráce pacienta s operatérem a také z hlediska délky operace, která trvá v průměru 1,5 hodiny. Je potřeba mít na paměti, že jizvy v oblasti dolních víček jsou viditelnější než u horních, a proto musí být po operaci pacientka trpělivější, než se dostaví konečný efekt. Důležité je dodržování následné péče po operaci, která spočívá v provádění tlakových masáží a promazávaní jizev. U pacientky vše proběhlo bez problémů a bez komplikací. Výsledek je krásný a pacientce moc prospěl, omladil ji a zbavil kruhů pod očima."

Co byste vzkázala ženám, které se zákrokem stále váhají?

„Z operace dolních víček, provedené atestovaným plastickým chirurgem, není nutno mít strach. Výkon se provádí v lokálním umrtvení. Operace pacienty omladí a efekt vydrží průměrně kolem 10 let."

 

Prohlédněte si fotky ze zákroku i výsledek plastiky víček

Pacientka před zákrokem

Pacientka po zákroku