STITEK_ZAVOLAME


Zvětšení prsou

Pevné a bujné poprsí je důležité pro každou ženu. Pokud Vás trápí malá ňadra, je možné podstoupit operaci, která umožní zvětšení prsou. Zvětšení prsou pomocí implantátů se nazývá augmentace.

Typy implantátů pro zvětšení prsou, poprsí:

  • kulaté
  • anatomické
  • asymetrické

Implantáty se ukládají pod žlázu nebo částečně pod sval.

Tvar a velikost implantátů včetně jeho uložení vybírá lékař-specialista podle klinického nálezu u pacientky, stavu a kvality tkání a přání pacientky. Implantáty pro zvětšení prsou si každá žena vybírá po konzultaci s odborníkem.

Velikosti prsních implantátů jsou uváděny v mililitrech. Nejčastější velikosti se pohybují mezi 200 - 300 ml, výběr velikosti je však velmi individuální. Cena implantátů nezávisí na jejich velikosti, ale výrobci, tvaru a kvalitě produktu. Ceny implantátů se pohybují v rozmezí od 18 000  do 60 000 Kč.

Průběh operace zvětšení prsou

Zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii. Je nutná minimálně jednodenní hospitalizace. Při zvětšení prsou je možné vložit implantát ze tří přístupů:

  • z řezu v podpaží
  • z řezu v podprsní rýze
  • z řezu kolem dvorce na rozhraní světlé a pigmentované kůže

Po zvětšení prsou, poprsí nosí pacientka speciální elastickou podprsenku, a to po dobu 6 týdnů. Tato podprsenka umožňuje pevnou fixaci prsou, a tím i bezproblémové hojení implantátů. Již týden po zvětšení prsou může pacientka vykonávat sedavé zaměstnání. Plná fyzická zátěž je možná až po 6-8 týdnech od zvětšení prsou.